Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
FORUM BIZZONE.PL :: Zobacz temat - PFRON

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload RegulaminRegulamin

Poprzedni temat «» Następny temat
PFRON
Autor Wiadomość
andrew
Pocz?tkuj?cy dyskutant

Wysłany: Czw Cze 02, 2005 09:20   PFRON

Szanowni, szukalem na forum ale nie bylo takiego tematu.

Mam przetarg na dostawe produktow. Kilka firm zlozylo oferty i w ofercie jest zalacznik w ktorym podaja cene oferty w wartosciach netto i brutto.
Jedna z firm przy cenie brutto zrobila taki zapis:

brutto 379 423,66 PLN - 89 568,86 (upust PFRON 28,8%) = 289 854,80 PLN
ponizej slownie wpisali te ostatnia kwote czyli dwiescie osiemdziesiat ......

dodam, ze moj pracodawca zatrudnia osoby niepelnosprawne i co miesiac przelewa pewna kwote na ten fundusz.

moje pytanie.
ktora cene brutto powinienem przyjac za wlasciwa?
te 379 .... PLN czy 289 .... PLN ?

balbi
Do?wiadczony dyskutant

Wysłany: Czw Cze 02, 2005 10:09   

Czy podana cena 379... to cena jednego produktu czy calego zamowienia. Jezeli calego zamowienia to czy sa podane wartosci poszczegolnych produktow wchodzacych w sklad zamowienia?

Arek 
Administrator bizzone.pl

Wysłany: Czw Cze 02, 2005 10:36   

Moje zdanie jest następuj?ce: Kwota brutto, któr? powiniene? wpisać wynosi 379 423,66 PLN.
Nie możesz się opierać na kwocie obniżonej ze względu na odpisy PFRON, ponieważ ta kwota jest ?ci?le zależna od tego, jakie składki na fundusz płaci twoja firma. ?miem podejrzewać, że oferent nie musiał wiedzieć dokładnie czy twoja firma płaci składki na PFRON i w jakiej wysoko?ci.
Oferent popełnił bł?d przy obliczaniu ceny (je?li chodzi o słowny jej zapis). My?lę, że zrobił to celowo, aby zwrócić uwagę na korzy?ci płyn?ce z wyboru jego oferty.
Natomiast je?li chodzi o wybór najkorzystniejszej oferty, faktyczn? kwotę, jak? możesz odliczyć od ceny brutto powinny obliczyć osoby zajmuj?ce się księgowo?ci? w twojej firmie.

andrew
Pocz?tkuj?cy dyskutant

Wysłany: Czw Cze 02, 2005 10:49   

Cytat:
Czy podana cena 379... to cena jednego produktu czy calego zamowienia. Jezeli calego zamowienia to czy sa podane wartosci poszczegolnych produktow wchodzacych w sklad zamowienia?

przedmiot zamowienia w przetargu zostal podzielony na pakiety. firma zlozyla oferte na wszystkie pakiety. podala ceny przy kazdej pozycji pakietu i tez sumarycznie kazdy pakiet. sumujac kwoty netto i brutto z formulaza cenowego wynika, ze zgadzaja sie z kwotami jakie wpisali (cyfra) na pierwszej stronie innego zalacznika do oferty tylko ze tam wpisali slownie przy wartosci brutto inna (nizsza kwote, wynikajaca z odjecia tej czesci na PFRON).

oprocz tego dopisali cos takiego:
"upust PFRON 28,8% z tytulu wspolpracy z zakladem pracy chronionej Dz. U. Nr 154 poz. 1792 z 2001 r. Uprzejmie informujemy, ze wasz zaklad moze obizyc wplaty na PFRON proporcjonalnie do zrealizowanych przez nasz zaklad uslug na rzecz waszego zakaldu"

wielkie_oczy
Nowy

Wysłany: Czw Cze 02, 2005 12:13   ...

Mam na biurku podobn? sytuację lecz "moja" oferta zawiera w formularzu jednoznaczn? jej warto?ć. (postępowanie również dzielone na pakiety -lecz bez zbiorczej sumy warto?ci wszystkich oferowanych pakietów tj. cało?ci oferty wykonawcy).
Wykonawca w ofercie poinformował jedynie o możliwo?ci odliczenia kwoty wpłat na PFRON.
Je?li rozbieżno?ć w cenie oferty tyczy się sumowania Pakietów, to wg mnie nie ma błędu w obliczeniu ceny, ponieważ pakiet jest jakby osobnym zamówieniem. Je?li pakiet się zgadza wg mnie jest dobrze.

pozdrawiam,

Ramzi
Gość
Wysłany: Wto Wrz 06, 2005 11:31   PFRON

Ja mam też problem z PFRON, bo mam pytanie czy upust przysługuj?cy z tytułu PFRON dla Zamawiaj?cego może być oprócz ceny kryterium wyboru oferty? Przecież najpierw trzeba zapłacić i tak normalnie za usługę trzeba zapłacić np .1000 zł, a potem mozna te 10 % sobie odliczyć. Czyli płacimy normalnie, ale koszt generalny mamy trochę nizszy z tytułu PFRON. Ale i tak nie wiem czy zastosowanie kryterium upustu z tytułu PFRON to nie narusza zasady równo?ci.

PoradĽcie :cry:

mirwil
Do?wiadczony komentator

Wysłany: Wto Wrz 06, 2005 11:37   

Zniżka na PFRON nie jest przedmiotem umowy i w tej umowie nie jest nigdzie wpisana. Nie może więc stanowić ani kryterium wyboru oferty ani nie może być wpisywana w formularzu cenowym.

Odpowiedz do tematu