Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
FORUM BIZZONE.PL :: Zobacz temat - Paczki ?wi?teczne z ZF?S - jak to ugryĽć??

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload RegulaminRegulamin

Poprzedni temat «» Następny temat
Paczki ?wi?teczne z ZF?S - jak to ugryĽć??
Autor Wiadomość
Agniecha
Dyskutant

Wysłany: Czw Paź 26, 2006 10:01   Paczki ?wi?teczne z ZF?S - jak to ugryĽć??

Pracuje w zakładzie budżetowym, na swieta chcemy kupic pracownikom paczki zywno?ciowe z ZF?S. I kompletnie nie wiem, jak ten temat ugryĽć. Chyba zrobie zapytanie o cene, ale jak oceniac oferty, jakie kryteria? Jak opisac to wszystko...może ktos z Was robił juz co? takiego i móglby mi podpowiedziec lub przeslac mailem siwz. Jak ktos bedzie chętny to podam moj adres. Pomóżcie kochani bo juz czas sie za to zabrac....

Piotrex
Do?wiadczony komentator

Wysłany: Czw Paź 26, 2006 10:27   

Jesli zapytanie o cene, to kryterium jest jedno: cena - 100%.
Wystarczy wypisac, co chcesz kupic i sprawa z głowy.

SławekP
Do?wiadczony komentator

Wysłany: Czw Paź 26, 2006 10:31   

w ZOC nawet jak zamaskujesz opis towaru pod jakas marke to unikniesz protestow wykonawcow. wiesz zapewne kogo zaprosic. jak nie to obdzwon i sprawdz czy maja towar.

Agniecha
Dyskutant

Wysłany: Pią Paź 27, 2006 06:18   

Jasne Pioterx, ze jak ZOC to cena jest jedynym kryterium - jakos mi to na chwile z glowy wyleciało. Ale jak to oceniac? U nas bed? chyba trzy warto?ci paczek (w zaleznosci od zarobków pracowników). Warto?c kazdej paczki znam, wiec jak mam teraz oceniac, skoro np. napisze, ze trzy paczki o takich warto?ciach?

Agniecha
Dyskutant

Wysłany: Pią Paź 27, 2006 06:19   

Miało byc oczywi?cie Piotrex :)

Agniecha
Dyskutant

Wysłany: Pią Paź 27, 2006 06:21   

SlawkuP co rozumiesz pod pojeciem "zamaskwanie towaru pod jak?? mark?"? Przeciez nie moge podawac konkretnych nazw (chyba, ze ze slowem "równoważny", prawda? No naprawde mam problem, bo nie wiem jak napisac siwz ... :(

SławekP
Do?wiadczony komentator

Wysłany: Pią Paź 27, 2006 07:36   

Agniecha napisał/a:
SlawkuP co rozumiesz pod pojeciem "zamaskwanie towaru pod jak?? mark?"? Przeciez nie moge podawac konkretnych nazw (chyba, ze ze slowem "równoważny", prawda? No naprawde mam problem, bo nie wiem jak napisac siwz ... :(

przepisz sklad z opakowania towaru, gramature i jaki to rodzaj slodyczy, nazwy nie uzyjesz a nikt z kontroli nie bedzie sprawdzal co jest tam ukryte. Firmy z branzy latwo odkryja co jest tam zamaskowane a z racji ze sama je sobie wybierzesz nie zloza coi protestow na marke towaru.

Piotrex
Do?wiadczony komentator

Wysłany: Pią Paź 27, 2006 07:41   

Oceniasz cene za całosc czyli za wszystkie paczki razem.
Co do marki, jesli chcesz np. kawe NN, piszesz "kawa NN lub równowazna" itp. itd., a jednoczesnie dzwonisz do wykonawców i mówisz, zeby nie dawali zadnych "równoważnych" tylko to, co zapisano. :-)

SławekP
Do?wiadczony komentator

Wysłany: Pią Paź 27, 2006 07:56   

Piotrex napisał/a:
Oceniasz cene za całosc czyli za wszystkie paczki razem.
Co do marki, jesli chcesz np. kawe NN, piszesz "kawa NN lub równowazna" itp. itd., a jednoczesnie dzwonisz do wykonawców i mówisz, zeby nie dawali zadnych "równoważnych" tylko to, co zapisano. :-)

jak napiszesz z nazwy towar to musisz dac zapis i roznowazne a ciekawe jak wpiszezs co ocenisz jako rownowazne kiedy nie znasz parametrow, technologi wytwarzania, sam zapis nie wystarczy bo trzeba podac sposob oceny.

Piotrex
Do?wiadczony komentator

Wysłany: Pią Paź 27, 2006 08:05   

SławekP napisał/a:
jak napiszesz z nazwy towar to musisz dac zapis i roznowazne a ciekawe jak wpiszezs co ocenisz jako rownowazne kiedy nie znasz parametrow, technologi wytwarzania, sam zapis nie wystarczy bo trzeba podac sposob oceny.

U mnie jak kolezanka robi ZOC na art. spozywcze, to pisze "lub rownowazne" i nic wiecej. Podejrzewam, ze nie chce sie jej przepisywac składu dla tylu produktów, a moze i wykonawcy nie zgadliby o co chodzi?

ZP 
Komentator

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Pią Paź 27, 2006 08:33   Re: Paczki ?wi?teczne z ZF?S - jak to ugryĽć??

Agniecha napisał/a:
Pracuje w zakładzie budżetowym, na swieta chcemy kupic pracownikom paczki zywno?ciowe z ZF?S. I kompletnie nie wiem, jak ten temat ugryĽć. Chyba zrobie zapytanie o cene, ale jak oceniac oferty, jakie kryteria? Jak opisac to wszystko...może ktos z Was robił juz co? takiego i móglby mi podpowiedziec lub przeslac mailem siwz. Jak ktos bedzie chętny to podam moj adres. Pomóżcie kochani bo juz czas sie za to zabrac....

Rozumiem, że kto? ma wam dostarczyć gotowe paczki, czy tak? Nie kupujesz produktów, które potem pracownik zakładu posegreguje w paczki, ale oczekujesz, że cało?ć zrobi kto? za was? I nie chcecie też bonów towarowych?
Temat i tak przypomina troche ten z zakupem bonów towarowych, których cena jest jedna zawsze, a mimo to należało przeprowadzać postępowania (opinia UZP jest na ten temat). Wybór najkorzystniejszej oferty możliwy był dzięki innym niż cena kryteriom.

Piotrex
Do?wiadczony komentator

Wysłany: Pią Paź 27, 2006 09:18   Re: Paczki ?wi?teczne z ZF?S - jak to ugryĽć??

ZP napisał/a:
Rozumiem, że kto? ma wam dostarczyć gotowe paczki, czy tak? Nie kupujesz produktów, które potem pracownik zakładu posegreguje w paczki, ale oczekujesz, że cało?ć zrobi kto? za was?

Jesli tak, to troche ryzykownie. Przyjmujecie paczki bez sprawdzenia, co jest w ?rodku. Z reklamacja bedzie wiec kłopot.

ZP napisał/a:

I nie chcecie też bonów towarowych? Temat i tak przypomina troche ten z zakupem bonów towarowych, których cena jest jedna zawsze, a mimo to należało przeprowadzać postępowania (opinia UZP jest na ten temat). Wybór najkorzystniejszej oferty możliwy był dzięki innym niż cena kryteriom.

Przetarg na zakup bonów - to mnie zawsze rozwala! :lol:
To cos jak sprzedaz piasku na pustyni...

Agniecha
Dyskutant

Wysłany: Pią Paź 27, 2006 12:52   

Dopiero teraz Was przeczytałam...miałam na głowie kolejny przetarg i cał? papierologię do napisania. Ale ja nadal czegos tu nie rozumiem : jak mam oceniac Piotrex warto?c za wszystkie paczki, skoro np. podam ze czę?c paczek ma byc za 100, czesc za 200 i czesc za 300. Jak by nie patrzać od wszystkich zbiore oferty na jednakow? warto?c. Takie jest moje rozumaowanie. Mozer ja nie tak kombinuje, to proszę wyprostujcie mnie :)
A jakie moge dac inne kryteria oceny (gdybym oczywiscie robila w innym trybie niz ZOC) ? Organoleptyczne? ;)

Piotrex
Do?wiadczony komentator

Wysłany: Pon Paź 30, 2006 09:59   

Agniecha napisał/a:
np. podam ze czę?c paczek ma byc za 100, czesc za 200 i czesc za 300.

Agniesia, cene podaje wykonawca w ofercie, a nie zamawiajacy w SIWZ! :-)

Hermia
Dyskutant

Wysłany: Pon Paź 30, 2006 14:44   

Powiedzmy,że masz trzy rodzaje paczek.W SIWZ podajesz tylko ilo?ć poszczególnych paczek,a nie ich warto?ć!Dajmy na to zamówienie obejmie Paczki typ I - 30 sztuk, paczki typ II - 50 sztuk,paczki typ III - 100 sztuk.
I każdy typ opisujesz-czyli wymieniasz co w danej paczce ma się znaleĽć.Jesli zamierzacie samodzielnie sporz?dzać paczki to wypisujesz wszystkie składniki tylko każdy z odpowiedni? ilo?ci?.
Co do opisu-spotykałam SIWZ na paczki ?wi?teczne i tam po prostu pisano :"Kawa NN" lub równoważna ,czekolada NN lub równoważna - nie ma sensu bawić się w opisywanie,ci,którym wy?lesz specyfikację i tak zaoferuj? to,co wymienisz z nazwy.
Doradzam zapytanie o cenę-wysyłasz zaproszenie konkretym wykonawcom.W tym przypadku tak jest najwygodniej.

Odpowiedz do tematu