Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
FORUM BIZZONE.PL :: Zobacz temat - Aneks do umowy- przedłużenie terminu obowi?zywania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload RegulaminRegulamin

Poprzedni temat «» Następny temat
Aneks do umowy- przedłużenie terminu obowi?zywania
Autor Wiadomość
Kola
Dyskutant


Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 35
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 11:17   Aneks do umowy- przedłużenie terminu obowi?zywania

W roku ubiegłym prowadzone było postępowanie w trybie zapytania o cenę na obsługę kotłowni (Usługa). Niedługo kończyć się będzie termin obowi?zywania umowy. Cen? umown? jest cena za obsługę jednej kotłowni - ile kotłowni w miesi?cu było sprawdzanych - taka kwota faktury.
A teraz pytanie:
czy mogę anekować umowę - przedłużaj?c jej termin obowi?zywania, czy muszę robić nowe postępowanie.
Postępowanie odbywało sie jeszcze na nieznowelizowanej ustawie.
Czy je?li mogę aneksować - to teraz muszę stosować już nowe przepisy, czy stare. Wcze?niej zapytanie o cenę można było stoosować tylko do 60 000 Euro, teraz znacznie wyżej.
Jak mogę przedłużyć - to na jaki okres :
1) tak aby nie przekroczyła ogółem 3 czy po nowenu 4 lat ?
i
2) aby ogólna "szacunkowaa" warto?ć zamówienia nie przekraczała 60 000 EURO czy już progów unijnych?
_________________
Ola
 
 
Marko 
Do?wiadczony komentator

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 25 Sie 2005
Posty: 2528
Skąd: Pomorze Gda?skie
Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 11:19   Re: Aneks do umowy- przedłużenie terminu obowi?zywania

Kola napisał/a:
robić nowe postępowanie.
_________________
Marko

http://42.pl/u/XLR
 
 
Kola
Dyskutant


Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 35
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 16:24   

Dobrze, robić nowe....ale ja pytam czy s? jakie? prawne przeciwskazania aneksacji.
_________________
Ola
 
 
Grzegorz B.
Do?wiadczony komentator

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 23 Sie 2005
Posty: 2550
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 16:26   

Kola napisał/a:
Dobrze, robić nowe....ale ja pytam czy s? jakie? prawne przeciwskazania aneksacji.


Art. 140 ust. 3.
_________________
Grzegorz Bednarczyk
http://www.jazon.krakow.pl/
 
 
Pedro
Do?wiadczony komentator


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Wrz 2005
Posty: 2131
Skąd: lu
Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 21:07   

no i art. 144 ust. 1.
 
 
 
Kola
Dyskutant


Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 35
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Wrz 05, 2006 09:26   

Odno?nie art. 140.1 -Przedmiot zamówienia nie ulega zmianie, tylko okres trwania ...
art. 144.1i 2 - Wyboru wykonawcy dokonano w oparciu o cenę ryczałtow? za przegl?d 1 kotłowni nie można więc chyba mówić, iż dokonywane s? zmiany w stosunku do tre?ci ofertym na podstawie której dokonano wyboru.

Aneks umożliwiłby nam utrzymanie do?ć niskich stawek, a w nowym postępowaniu stawki napewno będ? wyższe.
_________________
Ola
 
 
Marko 
Do?wiadczony komentator

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 25 Sie 2005
Posty: 2528
Skąd: Pomorze Gda?skie
Wysłany: Wto Wrz 05, 2006 09:27   

Kola napisał/a:
Odno?nie art. 140.1

Nikt nie podawał takiej podstawy prawnej - była podana za to nastepuj?ca art.140.3
_________________
Marko

http://42.pl/u/XLR
 
 
Grzegorz B.
Do?wiadczony komentator

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 23 Sie 2005
Posty: 2550
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Wrz 05, 2006 10:04   

Kola napisał/a:
Odno?nie art. 140.1 -Przedmiot zamówienia nie ulega zmianie, tylko okres trwania ...


Je?li o 140 ust. 3 chodziło... Ależ ulega zmianie. Dot?d była usługa obsługi n kotłowni przez x czasu, teraz ma być przez x+1 czasu. Nie możesz aneksować.
_________________
Grzegorz Bednarczyk
http://www.jazon.krakow.pl/
 
 
Kola
Dyskutant


Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 35
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Wrz 05, 2006 14:40   

Dziękuję wszystkim za pomoc :-)
_________________
Ola
 
 
Pedro
Do?wiadczony komentator


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Wrz 2005
Posty: 2131
Skąd: lu
Wysłany: Wto Wrz 05, 2006 23:03   

Kola napisał/a:
... Aneks umożliwiłby nam utrzymanie do?ć niskich stawek, a w nowym postępowaniu stawki napewno będ? wyższe.


oczywi?cie znasz stawki wszystkich wykonawców na rynku :?:
czy tylko TEGO jednego :?:
 
 
 
Kola
Dyskutant


Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 35
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Wrz 06, 2006 14:14   

Pewnie, że nie znam stawek wszytkich firm, ale widzę jak wrosn? ceny w porównaniu z rokiem ubiegłym. Poza tym zrobiłam sondę w 8-u firmach.
Ale dzięki Wam wiem już że aneks jest niemożliwy....robimy więc nowe postępowanie.
W zwi?zku z powyższym mam pewn? w?tpliwo?ć co do ustalenia warto?ci szacunkowej. Do obowi?zków wykonawcy należeć będzie jednorazowy przegl?d główny każdej z kotłowni przed sezonem grzewczym oraz bież?cy nadzór nad wszystkimi kotłowniami w okresie obowi?zywania umowy (1 rok).
Jak ustalić warto?ć szacunkow? zamówienia - w roku ubiegłym powoływano się na przepisy dotycz?ce usług powtarzaj?cych się okresowo (art. 34) . Wg mnie jednak to nie s? usługi powtarzaj?ce się okresowo...tylko jedna usługa, która trwa 1 rok.
Może kto? mi doradzi jak dobrze wyliczyć warto?ć zamówienia.
Aha....w zwi?zku z w powyższym co to s? usługi tego samego rodzaju - byłam na dwóch szkoleniach i każdy z wykładowców miał inne zdanie. Wg jednego w gestii Zamawiaj?cego jest zaliczenie usług do danego rodzaju i może dokonywać tego dowolnie (oczywi?cie z głow?)...może np podać, że będzie dla dostaw korzystał z CPV wg dowolnie wybranego przez siebie poziomu klasyfikacji. Wg drugiego zamawiaj?cy może korzystać z CPV okre?laj?c warto?ć na poziomach nie niższych niż dopuszczała to ustawa Pzp przed nowelizacj?...
_________________
Ola
 
 
Grzegorz B.
Do?wiadczony komentator

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 23 Sie 2005
Posty: 2550
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Wrz 06, 2006 14:28   

Kola napisał/a:
Jak ustalić warto?ć szacunkow? zamówienia - w roku ubiegłym powoływano się na przepisy dotycz?ce usług powtarzaj?cych się okresowo (art. 34) . Wg mnie jednak to nie s? usługi powtarzaj?ce się okresowo...tylko jedna usługa, która trwa 1 rok.
Może kto? mi doradzi jak dobrze wyliczyć warto?ć zamówienia.


Nie ma różnicy ;) Aczkolwiek IMHO to s? powtarzaj?ce się okresowo :)

Kola napisał/a:
Aha....w zwi?zku z w powyższym co to s? usługi tego samego rodzaju - byłam na dwóch szkoleniach i każdy z wykładowców miał inne zdanie. Wg jednego w gestii Zamawiaj?cego jest zaliczenie usług do danego rodzaju i może dokonywać tego dowolnie (oczywi?cie z głow?)...może np podać, że będzie dla dostaw korzystał z CPV wg dowolnie wybranego przez siebie poziomu klasyfikacji. Wg drugiego zamawiaj?cy może korzystać z CPV okre?laj?c warto?ć na poziomach nie niższych niż dopuszczała to ustawa Pzp przed nowelizacj?...


Och, dobry jest artykuł Wikariaka z Rzepy z 16.08. Mieszanie do tego CPV to tylko robienie sobie dodatkowych problemów.
_________________
Grzegorz Bednarczyk
http://www.jazon.krakow.pl/
 
 
Kola
Dyskutant


Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 35
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Wrz 07, 2006 09:59   

Grzegorz B. napisał/a:
Kola napisał/a:
Jak ustalić warto?ć szacunkow? zamówienia - w roku ubiegłym powoływano się na przepisy dotycz?ce usług powtarzaj?cych się okresowo (art. 34) . Wg mnie jednak to nie s? usługi powtarzaj?ce się okresowo...tylko jedna usługa, która trwa 1 rok.
Może kto? mi doradzi jak dobrze wyliczyć warto?ć zamówienia.


Nie ma różnicy ;) Aczkolwiek IMHO to s? powtarzaj?ce się okresowo :)

Kola napisał/a:
Aha....w zwi?zku z w powyższym co to s? usługi tego samego rodzaju - byłam na dwóch szkoleniach i każdy z wykładowców miał inne zdanie. Wg jednego w gestii Zamawiaj?cego jest zaliczenie usług do danego rodzaju i może dokonywać tego dowolnie (oczywi?cie z głow?)...może np podać, że będzie dla dostaw korzystał z CPV wg dowolnie wybranego przez siebie poziomu klasyfikacji. Wg drugiego zamawiaj?cy może korzystać z CPV okre?laj?c warto?ć na poziomach nie niższych niż dopuszczała to ustawa Pzp przed nowelizacj?...


Och, dobry jest artykuł Wikariaka z Rzepy z 16.08. Mieszanie do tego CPV to tylko robienie sobie dodatkowych problemów.



Czyli mam traktować je jak powtarzaj?ce się okresowo? a co to za artykół i gdzie go znaleĽć
_________________
Ola
 
 
Grzegorz B.
Do?wiadczony komentator

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 23 Sie 2005
Posty: 2550
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Wrz 07, 2006 10:12   

Kola napisał/a:
Czyli mam traktować je jak powtarzaj?ce się okresowo? a co to za artykół i gdzie go znaleĽć


Je?li jako powtarzaj?ce się okresowo, wycenisz warto?ć na rok, je?li nawet zamierzasz zawrzeć umowę na krócej. Je?li na jedn? usługę realizowan? przez rok - tak samo (bo ta sama usługa i też rok). Nie ma to więc absolutnie żadnego znaczenia :)

Artykuł - "Szacowanie ł?cznej warto?ci wymaga logiki". Tylko wydruk mam, a do archiwum Rzepy zdaje się dostępu nie mam. Kto? może gdzie? to ma, podrzuci. Gwoli wyja?nienia, choć "ten sam rodzaj" w ustawie jest wpisany tylko przy usługach i dostawach powtarzaj?cych się okresowo, podobnym rozumowaniem należałoby posługiwać się przy analizie, czy podpadamy pod dzielenie zamówienia na czę?ci czy nie (w uzupełnieniu opinii uzp sprzed paru lat, tej o zamówieniach powtarzaj?cych się okresowo).
_________________
Grzegorz Bednarczyk
http://www.jazon.krakow.pl/
 
 
Najedzony
Do?wiadczony komentator

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 29 Lip 2004
Posty: 2874
Wysłany: Czw Wrz 07, 2006 14:00   

Grzegorz B. napisał/a:
Artykuł - "Szacowanie ł?cznej warto?ci wymaga logiki". Tylko wydruk mam, a do archiwum Rzepy zdaje się dostępu nie mam. Kto? może gdzie? to ma, podrzuci.


Jak podasz datę publikacji, to możliwe, że mam i znajdę. 8)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group